نیان الکترونیک واحد تحقیق و توسعه نمونه استان شد

1401/12/11

اشتراک گذاری

دومین جشنواره تجلیل از پیشگامان و برترین های تحقیق و توسعه خراسان رضوی  با حضور دکتر امیررضا رجبی، مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، مهندس امین سلیمانپور، مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استاندار، دکتر حسین اختراعی، رئیس انجمن مراکز تحقیق و توسعه خراسان و جمعی دیگر از مقامات استانی در تاریخ 10 اسفندماه 1401 برگزار شد.

جشنواره تحقیق و توسعه
 شرکت دانش بنیان نیان الکترونیک که در طی فعالیت خود در زمینه های علمی و پژوهشی بسیار قدرتمند حضور داشته و به نتایج ارزشمندی رسیده است، در این جشنواره به عنوان واحد تحقیق و توسعه نمونه استان انتخاب شد.


واحد تحقیق و توسعه نیان الکترونیک با رصد و بهره گیری از دانش و فناوری های روز دنیا به ایده پردازی و تبدیل ایده به طراحی و تولید محصولات 100 درصد داخلی و نوآورانه با محوریت دانش پاور الکترونیک در صنایع مخابرات، برق، انرژی های تجدیدپذیر، خودروهای برقی و ... می پردازد.

نیان الکترونیک
مهندس محمدعلی چمنیان، موسس و بنیانگذار گروه صنعتی نیان در این رویداد به عنوان یکی از سخنرانان حضور یافت. 


ایشان در ابتدای سخنان خود از تاریخچه و شکل گیری واحد تحقیق و توسعه (R&D) نیان الکترونیک و تجارب کسب شده در این راه صحبت کرد. 

محمدعلی چمنیان
مهندس چمنیان در رابطه با گسترش واحد تحقیق و توسعه در سازمان ها گفت: بهتر است به فکر توسعه تفکر R&D به جای توسعه فیزیکی واحد R&D باشیم. توسعه تفکر R&D به این معناست که همیشه در سازمان قبل از شروع هرکاری در مورد موضوع و انجام آن تحقیق و بررسی های لازم را انجام دهیم.  


وی در ادامه افزود: واحد تحقیق و توسعه فقط مختص بخش طراحی و تولید محصول نیست، بلکه باید در تمامی بخش های سازمان ایجاد شود. فرهنگ توسعه R&D از هر مسئله ای در سازمان مهم تر است. این فرهنگ با اصلاح ساختار و ایجاد زیرساخت های لازم باید به صورت پویا در تمامی بخش های سازمان ایجاد شود.

امیررضا رجبی
دکتر امیرررضا رجبی نیز در این جشنواره در رابطه با تحقیق و توسعه در سازمان ها گفت: ما در استان خراسان آمار قابل توجهی از مراکز تحقیق و توسعه بخش خصوصی در حوزه صنعت داریم. و با تکیه بر قوانین حمایتی که در خصوص راه اندازی مراکز تحقیق و توسعه سازمان ها وضع شده است، می توان به افزایش این آمار در سطح استان کمک کرد.. از آنجا که واحدهای تحقیق و توسعه در صنایع یکی از موثرترین ابزارهای توسعه فناوری و دانش می باشند، امیدواریم بتوانیم با حمایت های لازم و کافی، واحدهای R&D را در صنعت گسترش دهیم.

جشنواره تحقیق و توسعه
لازم به ذکر است شرکت نیان باتری که یکی از زیرمجموعه های شرکت نیان الکترونیک می باشد نیز موفق به کسب عنوان مرکز و تحقیق توسعه نمونه در این جشنواره شد.
واحد تحقیق و توسعه نمونه

 

جهت مشاهده ویدئو کامل این سخنرانی اینجا کلیک کنید.

مشاهده لیست کامل سخنرانی های مهندس محمدعلی چمنیان