بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت نیان الکترونیک

1401/11/01

اشتراک گذاری

دکتر علی رسولیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و هیات همراه در تاریخ 29 دی ماه 1401 از طرح توسعه نیان الکترونیک واقع در شهرک صنعتی چناران بازدید کردند.
طرح توسعه نیان الکترونیک، با هدف تولید پیوسته و یکپارچه سیستم های تغذیه مخابراتی و مبدل های انرژی الکتریکی با وسعت 30 هزار مترمربع شامل خطوط تولید مکانیکال، تولید الکتریکال و خطوط رنگ و الکترواستاتیک در شهرک صنعتی چناران واقع شده است. 

معاون وزیر صمت
حضار ضمن بازدید از واحدهای مختلف تولیدی کارخانه با جدیدترین محصولات شرکت نیان الکترونیک که مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی و به صورت کاملا بومی و بنا به نیاز مشتری سفارشی سازی شده است، آشنا شدند. 
شرکت نیان الکترونیک علاوه بر طراحی و تولید انواع مبدل های الکترونیکی انرژی الکتریکی، در زمینه طراحی و ساخت انواع تجهیزات انرژی های تجدیدپذیر شامل کانورترها و اینورترهای نیروگاه های صنعتی و خانگی نیز فعالیت دارد.
هدف اصلی از این بازدید بررسی توانمندی های شرکت دانش بنیان نیان الکترونیک در زمینه طراحی و تولید تجهیزات انرژی های تجدیدپذیر بود.

بازدید نیان الکترونیک
مهندس محمدعلی چمنیان، موسس و بینانگذار گروه صنعتی نیان ضمن معرفی تاریخچه و دستاوردهای نیان الکترونیک در طی فعالیت خود در حوزه پاورالکترونیک، در رابطه با مشکلات موجود در مسیر تولید داخلی صحبت کرد و تدوین قوانین در جهت جلوگیری از واردات محصولات مشابه از جمله اصلاح قوانین مربوط به گمرک جهت واردات و یا حتی صادرات محصولات مشابه به سایر کشورها را به عنوان یکی از راه حل های موثر در جهت بهبود و توسعه تولید داخلی دانست.

کارخانه چناران نیان الکترونیک
جعفر فرشچی طوسی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی نیز ضمن حضور در این بازدید از اقدامات و حمایت های شرکت شهرک های صنعتی استان از واحدهای تولیدی دانش بنیان گفت و از توسعه واحدهای صنعتی به خصوص دانش بنیان ها در سطح استان ابراز امیدواری کرد.

نیان الکترونیک
دکتر رسولیان نیز با توجه به صحبت های عنوان شده در این بازدید قول مساعدت و همکاری در راستای جلوگیری از واردات محصولات خارجی و تخصیص سهمیه های مورد نیاز جهت توسعه خطوط تولید این محصولات به تولیدکنندگان داخلی را داد.